Blog

Milota Kadaňková

Ve svém životě za nejdůležitější hodnoty považuji svobodu, vztahy založené na skutečném respektu, dobrovolnost a s tím související svobodu ve vzdělávání dětí.

Stejně jako mnozí další rodiče, i já jsem se svými dětmi jednoho dne narazila na limity klasického českého školství. Díky svým dvěma synům, Vojtovi (*1999) a Pavlovi (*2000), jsem od hledání alternativních škol došla až k tématům domácího a sebeřízeného vzdělávání.

 

Sama vím, jak cesta ke svobodnému životu může být náročná. A proto jsem chtěla přiblížit i ostatním, jak jsem k těmto hodnotám došla a začala je žít. Když jsem ale začala psát, zjistila jsem, že by to zrovna krátké povídání nebylo. Ten proces byl postupný a to, co předcházelo mému současnému vnímání, nebylo o nic méně podstatné.

A tak vznikly krátké texty, ve kterých popisuju svou cestu a zkušenosti, které jsem na ní posbírala. Nazvala jsem je Střípky mého života a číst je můžete na tomto blogu a ve FB skupině , kde se také můžete propojit s podobně naladěnými lidmi a vyměňovat si své zkušenosti. Sledovat mě můžete i na mém Instagramu .

S partnerem Jardou dnes v našem Světě mezi světy nabízíme prostor k setkávání podobně naladěných lidí, pronajímáme dvě chaty a spolu se Zuzkou Chabovou tu také pořádáme pobyty pro rodiny i jednotlivce zaměřené na sebeřízení a sebeřízené vzdělávání. Informace o chatách a pobytech můžete najít na tomto webu.

Milota Kadaňková

Proč se děti učí

Jsem v kontaktu s dětmi a mladými lidmi. Měla jsem možnost poznat mnoho škol. Některé školy se snaží o různé inovativní způsoby vzdělávání, prezentují se jako prostředí založená na

Pokračovat ve čtení...